top of page
ahmetguven.jpg

Ahmet Güven

Profesyonel iş yaşamıma 1986 senesinde Satış Danışmanı olarak Üniversite yıllarında başladım. Teknolojinin hızla geliştiği yıllar boyunca çağrı cihazından cep telefonuna, tüplü televizyondan tüketici elektroniğine kadar geniş bir yelpazedeki ürün gruplarının ithalat, satış ve pazarlama organizasyonları, aynı zamanda satış sonrası servis hizmetlerinin oluşturulması ve yönetiminde görev aldım.

 

Panasonic, LG ve Turkcell iş ortakları gibi ulusal ve uluslararası markalarda dağıtım kanalının oluşturulması, bayi ağının yönetimini üstlendim. Özellikle Panasonic ürünlerinin satış ve servis hizmetleri ile ilgili sektörde ilk franchise uygulamasını hayata geçirdim.

 

Sonraki yıllarda girişimci olarak özellikle Global zincirlerinin Türkiye’ye yatırımı ile beraber organize perakende sektörünün gelişimini takiben, Samsung ve İngiliz Dixons Grubu ile beraber modern perakende noktalarının planlanması ve yönetimini üstlendim.

 

Son yıllarda şirket birleşmeleri. satın alma ve satış süreçlerinde aktif rol oynamış olup halen kuruluşunu üstlendiğim iki ayrı dağıtım firmasında yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktayım.

 

İş yaşamımın yanında kısa hikayeler, denemeler ve şiir yazmak, aynı zamanda birikim ve deneyimimi gençlere aktarmak konusunda heyecanımı sürdürüyorum.

LinkedIn_logo_initials.png
bottom of page