top of page
aliatalay.jpg

Ali Atalay

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra University of Exeter’de İşletme konusunda yüksek lisansımı tamamladım.     

 

İş hayatıma, 1991 yılında BEKO Elektronik AR-GE departmanında başladım ve, Bilgisayar ve Yazılım teknolojileri konularında uzmanlaşarak Cezayir’de kurulan üretim tesisinde 12 personele gerekli eğitimleri verip tamir ve montaj hattının kurulumunda büyük bir görev üstlendim.

 

1995 yılında kurumsal hayata ara vererek edindiğim tecrübeleri kendi şirketimde kullanmak üzere Ata Bilgisayarı kurdum. 5 kişilik bir ekiple 50’den fazla yeni müşteriye donanım ve yazılım hizmetleri sundum. Aynı zamanda müşterimiz olan Accor Grup’tan aldığım teklif sonrasında Ticket Restorant grubunun Bilgi Teknolojileri bölümünde yönetici olarak göreve başladım ve Genel Müdür Yardımcılığına kadar yükseldim.

 

Sonrasında kendi şirketime geri döndüm ve farklı bir alan olan Yenilebilir Enerji Sistemleri firmasında kurucu ortak olarak yer aldım. Eş zamanlı olarak Ata Bilgisayar bünyesinde bir çok farklı proje içerisinde hem geliştirici hem de yönetici olarak görevime devam ettim.

 

Çalışma hayatım boyunca bireylerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla birçok farklı alanda kurumsal firmalarda eğitimler vermeye devam ettim. Eğitim konusunda uzmanlık alanlarım arasında Sunum Tasarımı, Başlangıç ve İleri Seviye Excel, Üretim Teknikleri ve Yazılım Teknikleri yer almakta. Ayrıca uzun yıllardır büyük bir keyifle yelken hocalığına da devam etmekteyim.

LinkedIn_logo_initials.png
bottom of page