top of page
23316265_10155472702978124_3343457955589

Feray Altan

TED Ankara Koleji sonrası, Ankara Üniversitesi D.T.C.F’de üniversite eğitimimi tamamlayıp, İstanbul’da iş hayatımın ilk profesyonel adımlarını Erkan Özerman ve Ege ile çalışarak attım. Bir süre basın danışmanı ve asistan olarak görev aldığım eğlence ve müzik sektöründen, Momentum BEÇ’te etkinlik yönetimi ve halkla ilişkiler alanında yerel ve global pek çok markaya hizmet verdim.

 

İş hayatımın ilk ve son kurumsal deneyimi olan Tekofaks Panasonic’te, Pazarlama Müdürü olarak Türkiye’nin ilk teknoloji marketi olan Tekofis franchising projesinin yaratım sürecinde yer aldım.

 

Ardından, Medyatürk (Carat Medya), Excel İletişim Danışmanlığı ajanslarında medya ve stratejik iletişim alanlarında FMCG’den havayollarına hem Türkiye’nin hem de dünyanın en değerli markalarıyla çalışma şansım oldu.

 

Dubai’nin en parlak dönemlerinde, Trout & Partners’ın Dubai ofisinde yaklaşık 2 sene yönetici olarak görev aldım. Bu süre içinde özellikle inşaat ve yatırım sektörlerinde global bir deneyim kazandım. Eş zamanlı olarak University of Liverpool’da MBA hayalimi gerçekleştirdim.

 

Türkiye’ye yine Excel İletişim Danışmanlığı'nın Ankara temsilcisi olarak geri döndüm ve kamu projelerinin yanı sıra, Unicef, UN gibi uluslararası kurumlarla Avrupa Birliği projelerinde çalıştım.

 

İstanbul’a dönüşüm beni tamamen farklı bir sektöre yönlendirdi ve 1 erkek 1 kadın dizisinin Pazarlama ve Marka Direktörü olarak, özellikle sosyal medya iletişiminde Türkiye’de pek çok ilke imza atma imkanım oldu. Aynı zamanda Akademi İstanbul’da Yönetim ve Organizasyon, Marka konularında eğitimler verdim.

 

Sonraki yıllarda kurduğum Corvus Idea ile yine yapım sektöründe dizi ve filmlere yönelik sosyal medya projelerinde yer aldım.

 

Tüm bu süre içinde edindiğim deneyimlerimi, İzmir’e taşınmadan önceki son durağım olan Tümay Özokur Kariyer ve Şöhret Yönetiminde hem kurumsal hem de oyunculara yönelik pazarlama ve marka projelerine yönlendirdim.

 

Son 2 senedir, İzmir’deki sakin yaşamım içinde, yurt dışındaki bazı ajanslara Türkiye’deki projelerinde danışmanlık yapıyorum. Bu arada hayatımın en önemli parçalarından biri olan evcil hayvanlara yönelik www.evcilhayvanbakicisi.com  ve kişisel farkındalığa yönelik www.kisiselkesifyolculuğu.com web sitelerini hayata geçirdim. 23 sene sonunda İstanbul’un yoğun ve yoran temposunun dışına çıkınca, uzun yıllardır vakit ayıramadığım yaratıcı yönümün sesini dinlemeye başladım. Yazıyorum, resim yapıyorum, şarkı söylüyorum... Hayatımı, kendimi yeniden keşfediyorum ve bu süreçte yıllar boyu biriktirdiklerimi bu ülkede güzel, yürekli işler yapmayı hedefleyenlere mümkün olduğunca aktarmaya çalışıyorum. Ne de olsa hayat paylaştıkça daha da güzel...

LinkedIn_logo_initials.png
bottom of page